ساندویچ پنل
ساندویچ پانل جایگزین خوب به جای پوشش های فلزی
اردیبهشت 6, 1396
ساندویچ پانل
ساندویچ پانل در تبریز
اردیبهشت 9, 1396

امروزه در صنعت ساخت و ساز، ساندویچ پنل از پرکاربردی ترین مصالح محسوب می شود. ساندویچ پنل چند لایه ای است. دربین لایه های آن ها فوم تزریق شده و در پوشش سقف مورد استفاده قرار می گیرد که به سندویچ پنل سقفی معروف است و بسیار سودمند و باصرفه می باشد. مناسب ترین فوم مصرفی در ساندویچ پنل سقفی که عایقی خوب و مستحکم و مقاوم باید باشد، فوم پلی اورتان است.

 تعریف کلی ساندویچ پنل

ساندویچ پنل مصالح ساختمانی است که به دلیل قرارگیری یک لایه عایق در بین دو لایه و شکل ساندویچ مانندش به این نام معروف شده است. جنس مواد به کار رفته در لایه عایق از پشم سنگ، پلی اورتان، پشم شیشه و پلی استایرن است. این لایه از ساندیچ پنل بسیار نرم و انعطاف پذیر است. در زیر به انوع ساندویچ پنل های ساخته شده می پردازیم.

ساختار ساندویچ پانل

انواع ساندویچ پنل

_ساندویچ پنل پلی یورتان

در این نوع از فوم پلی یورتان برای عایق بندی در لایه های استفاده می شود. خود این ساندویچ پنل ها در دو نوع عرضه می گردد که نو ع اول PIR از ترکیب پلی یول و ایزو سیا نورات ساخته می شود.

نوع دوم نیز PUR است که از پلی یول و ایزو سیانات ساخته می شود. برای تسریع ترکیب هر دو از کاتالیزور استفاده می شود. برای تنظیم کردن دانسیته فوم نیز از گاز B141 استفاده می شود. ساندویچ پنل PIR ضد حریق است. این دسته از ساندویچ پنل ها نیز عایق صوت، مقاوم در برابر رطوبت و گرماو سبک وزن است.

 _ ساندویچ پنل پلی استایرن

برای عایق بندی این نوع نیز از پلی استایرن یا همان یونولیت استفاده می شود. از لحاظ عایق صوت و حرارتی نسبت به پلی یورتان ضعیف عمل می کند ولی سبک وزن و قیمت مناسبی دارد.

_ساندویچ پنل پشم سنگ

عایق این نوع نیز پشم سنگ ضد حریق است. درجه ضد حریق بودن این نسبت به پلی یورتان PIR بیشتر است.

_ساندویچ پنل سقفی

ساندویچ پنل سقفی نیز نوعی دیگر از ساندویچ پنل ها محسوب می شود که در ابعاد متفاوتی ساخته و عرضه بازار می شود. کاربرد این نوع ساندویچ پنل استفاده آن در سقف انواع ساختمان ها و سازه ها است.

کاربردهای ساندویچ پنل سقفی

برای پوشش سقف سوله های ورزشی، محیط های آموزشی، نماز خانه، تعمیرگاه سیار، پست نگهبانی، واحدهای امدادی و بحرانی در هنگام زلزله، ویلاها، سوله های صنعتی، کانکس های پیش ساخته، سوله ها؛ هتل ها و کلیه ساختمان های پیش ساخته و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. با به کاربردن ساندویچ پنل سقفی به جای مصالح سنتی می توان بسیاری از مشکلاتی که در ساخت و ساز ها به وجود می آید را کاهش داد و با کاهش این خسارات هزینه های اضافی نیز تعدیل می یابد.

ساندویچ پانل سقفی

 فواید استفاده از ساندویچ پنلی سقفی

 _عایق گرما، صوت و رطوبت است.

_سبک وزن بودن ساندویچ پنل که وزن و بار سازه را نیز کاهش می دهد.

_تسریع کار و اجرای ساختمان

_ کاهش هزینه های اضافی و خسارات ناشی از عدم استفاده از مصالح مرغوب

_ مقاوم در برابر زلزله و نیروهای افقی

_ افزایش طول عمر و کاربری ساختمان

_ تنوع در رنگ و زیبایی

 

شرکت ها و کارخانه های مختلفی به ساخت ساندویچ پنل مشغول اند و ساندویچ پنل ها در ابعاد مختلفی تولید و عرضه بازار می شوند. شرکت قزل تاش نیز از جمله فعالان این عرصه در تبریز می باشد. از ویژگی های مثبت شرکت قزل تاش ساخت و عرضه ساندویچ پنل های سقفی در ابعاد مختلف و مورد نیاز بازار است؛ اما اگر ساندویچ پنل درخواستی شما جزو این اندازه و ابعاد نمی باشد به راحتی با شرکت تماس گرفته و ابعاد دلخواه خود را سفارش دهید.

مشخصات فنی ساندیچ پنل سقفی

این نوع ماده ساختمانی از عرض مفیدی به اندازه ۱ متر وعرض غیر مفید ۱/۰۸ متر وطول تا ۱۴ متر، ضخامت از ۴ سانتی متر تا ۱۰ سانتی متر برخوردار است. ورق های مصرفی جهت ساخت از نوع آلومینیوم، گالوانیزه و آلوزینگ با تزریق فوم پلی یورتان است. این ساختار به صورت ورق دو رو یا ورق یک رو ساخته و تولید می شود.

با بهره گیری از ساندویچ پنل سقفی از ساختمانی مدرن و ایمن بهره مند شوید وآسایش و آرامش زندگی خود را در هرجایی  ازاین سرزمین که  هستید ، تامین کنید.

نویسنده: مهری رقمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shares