نکات مهم در خرید ساندویچ پانل

پلی-یورتان
فوم پلی یورتان ساندویچ پانل ها
مرداد 1, 1396

نکات مهم در خرید ساندویچ پانل
با پیشرفت روز افزون علم و صنعت و همچنین با گسترش تنوع طلبی و راحت طلبی مردم استفاده از ساندویچ پانل ها به دلیل اینکه پوششی آماده برای سقف و دیوارها می باشد افزایش پیدا کرده و جایگزین پوشش های سنتی و قدیمی شده است ، بنابرین کاملا روشن است که در صورتی که در خواست زیاد باشد تولید نیز افزایش پیدا می کند و تولید کنندگان به رقابت می پردازند تا فروش زیادی داشته باشد و در این صورت می باشد که هر کسی که جنس مرغوب و خوب در اختیار مصرف کننده قرار دهد فروش زیادی خواهد داشت ولی در این میان عده ای از افراد سودجو نیز می باشند که فقط به نفع خودشان می پردازند و نیاز و خواسته مشتری برایشان اهمیت ندارد از این رو از مواد ومصالح نا مرغوب و غیر استاندارد استفاده می کنند .

بنابرین برای اینکه بتوانیم ساندویچ پانل های خوب و مرغوب را از ساندویچ پانل های نا مرغوب تشخیص دهیم باید به مواردی از قبیل نوع ورق و نوع فوم استفاده شده و همچنین دستگاه های تولید کننده و شرکت و کارخانه جات تولید کننده و مدت ضمانتی که به محصول می دهند دقت شود .
1- نوع ورق
ورق های خوب و مرغوب که در تولید ساندویچ پانل ها به کار برده می شوند دو نوع می باشند که یکی شامل ورق آلوزینگ می باشد که در ایران تولید نمی شود وتولید خارج می باشد ویکی دیگر ورق های گالوانیزه می باشد که جزو ورق های مرغوب و مورد اعتماد می باشند . این دو نوع ورق آلوزینگ و ورق گالوانیزه دارای استحکام و طول عمر بیشتری می باشند. اگر ورقی که استفاده می شود نامرغوب و بی کیفیت باشد باید بعد از حدود گذشت 10 سال یا کمتر منتظر زنگ زدگی آن ها باشیم .

2- نوع فوم
فوم ها به موادی گفته می شود که بین دو ورق قرار می گیرد و به عنوان عایق عمل می کند و چون نقش مهمی در انتقال گرما و سرما و رطوبت به عنوان عایق دارد باید در انتخاب ساندویچ پانل حتما باید به نوع فوم دقت کرد .
در بین فوم هایی که در ساندویچ پانل ها به کار برده می شود می توان به فوم پلی یورتان اشاره کرد که از جمله فوم های بسیار خوب و مرغوب می باشد که بهترین عایق صوت و حرارت و رطوبت به شمار می اید .

3- نوع دستگاه
دستگاه هایی که ساندویچ پانل ها و فوم های آن از آن ها تهیه می شود بسیار حائز اهمیت می باشد بنابرین استفاده از دستگاه هایی که نامرغوب و غیر استاندارد باشد باعث می شود که ساندویچ پانل های تولید شده عایق مناسبی نباشند و غیر استاندارد تولید شوند و عمر و دوام کمی داشته باشند و همچنین این ساندویچ پانل ها در هنگام نصب نیز دچار مشکلات می شوند، بنابرین باید به نوع دستگاه از لحاظ استاندارد جهانی داشتن و مرغوب بودن توجه شود .

4- شرکت تولید کننده
شرکت های معتبر و بنام معمولا سعی می کنند جنس های مرغوب و استاندارد در اختیار مشتری قرار دهند که بر اعتبار شرکت آن ها بیافزاید ومشتری را راضی نگه دارند بنابرین همیشه قیمت های ارزان و کم برای تهیه یک جنس ملاک نمی باشد و ساندویچ پانل ها بنا به قیمتی که دارند دارای کیفیت های خوب و بد می باشند .
بنابرین در صورتی که ملاک انتخاب و خرید ساندویچ پانل را قیمت پایین و ارزان آن در نظر بگیریم باید منتظر خراب شدگی و پوسیدگی آن در سالهای آتی و دوباره کاری باشیم زیرا ساندویچ پانل های ارزان اگر چند سال زیر گرما و سرما قرار بگیرند به تدریج استحکام خود را از دست می دهند و پوسیده می شوند . بنابرین باید حتما در انتخاب نوع شرکت و محل تولید کننده دقت شود تا از جایی نامعتبر تهیه نشود .

5- ضمانت
معمولا شرکت هایی که جنس را با ضمانت در اختیار مشتری قرار می دهند مشتری مدار می باشند و به جنس و تولید خود مطمئن می باشند و به مشتری اطمینان خاطر می دهند که مواد تولید شده ما هیچ عیب و نقصی ندارد و در صورتی که داشت در اختیار خودمان قرار دهید از این رو ضمانت محصول نیز بسیار اهمیت دارد .

موارد زیادی هست که در انتخاب ساندویچ پانل ها باید به آن ها دقت شود ولی اگر این پنج مورد را عمل کنیم می توانیم یک ساندویچ پانل خوب و مرغوب تهیه نماییم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shares