کاربرد ساندویچ پانل
کاربرد ساندویچ پانل
بهمن 4, 1395
ساندویچ پنل
پیشرفت در سازه های ساندویچ پانلی
اردیبهشت 4, 1396
ساندویچ پانل پلی یورتان سقفی

ساندویچ پانل پلی یورتان سقفی

ساندویچ پانل تبریز

گروه قیزیل تاش یکی از بزرگترین فروشندگان ساندویچ پانل ، زیپ پانل ، سازه فضایی  در تبریز میباشد . شما میتوانید برای سفارش ساندویچ پانل و …. با شماره تلفن

 09143023328 

تماس حاصل فرمایید .

ساندویچ پانل عایق ساختاری یا (پانل عایقی حرارتی ساختاری)، PIS ، مواد کامپوزیت ساختمانی می باشد.آن شامل لایه حرارتی فشرده و محکم بین دو لایه ی مسطح ساختاری می باشد.سطح می تواند ورق فلز، تخته چند لا،سیمان،سطح مغناطیسی اکسید شده و هم هسته فشرده ی فوم شده ی پلی استیرن یا سطح فوم رشته ای جهت دار پلی ایزوسینوریات،فوم پلی اورتان یا شش ضلعی ترکیبی می باشد.
PIS ها مواد ساختاری را به تیرآهن یا فولاد وستونی تقسیم می کند.هسته ی فشرده ی ساختاری PIS به عنوان وب عمل می کنددرحالی که مصالح مخصوص غلاف و پوشش عملکرد برجستگی ها را تکمیل می کند. PISS ها شامل چندین کامپونت ساختمان های مرسوم می باشد از قبیل داربست و تیر آهن، عایق،حصار بخار وحصار هوا.کاربردهای زیادی شامل دیوار بیرونی،سقف،کف و سیستم های پایه را دارد.

تاریخچه ساندویچ پانل

اگرچه فوم پانل هسته ای توجه زیادی را در 1970 بدست آورد،ولی نطریه ی استفاده از پانل فشرده پوستی برای ساخت وساز در 1930 آغاز شد.تحقیق و آزمایش اولین بار توسط آزمایشگاه محصولات فورست در مادیسون بخشی ازآمریکا انجام گرفت.خدمات فورست باعث شد که محصولات فوریت مورد توجه قرار بگیرد.در 1937،خانه کوچک پوستی ساخته شده بود که توجه کافی را توسط اولین خانم ارنست روزیولت جلب کرد.دوام آن به قدری بود که می توانست آب و هوای سخت ویسکانسین را تحمل کند وتوسط دانشگاه ویسکانسین-مدیسون به عنوان یک مرکز مراقبت روزانه تا سال 1998زمانی که آن را برای یک ساختمان جدید دانشگاه داروسازی برداشته بودند مورد استفاده قرار گرفت.پس از موفقیت های بدست آمده از خانه های پوستی،پوشش های قوی تری که می تواند بارهای ساختاری و فریم های در دسترس را از بین ببرد پیشنهاد شد.
بنابراین در سال 1947، توسعه پانل عایق ساختاری زمانی آغاز شد که هسته سطح کاغذی جهت دار.با مواد مختلف تخته سه لا،تخته فوق العاده و مقوا مورد آزمایش قرار گرفت.این ساختمان در سال 1978 برچیده شد وبسیاری از پنل ها به غیر از مقوا برای قرار گرفتن در معرض فضای باز نا مناسب باقی ماند.پا نل های متشکل از هسته پلی استایرن و کاغذ تزیین با پوست تخته سه لا در یک ساختمان در سال 1967 مورد استفاده قرار گرفت و پانل های خوبی را تا به امروز به سرانجام رسانیده است .سیستم های SIP توسط وCI ودز سازندگان سانتا پائولا، کالیفرنیا در خانه ها و آپارتمان خود از سال 1965 تا سال 19844مورد استفاده قرار می گیرد.این کار بنیان جان توماس وودز،پول فلتیر وودز،جان دیوید وودزو فردیک توماس وودز بود که به عنوان یک مفهوم مشابه استفاده شدو ثبت اختراع برای خانه های مدولار
( ایالات متحد ثبت اختراع 4817353 ) درچهار آوریل 1989 صادر شده است. خانه های متعدد در سانتا پائولا، فیلمور، پالم اسپرینگز، و مناطق اطراف آن از پانل های SIP به عنوان ساخت و ساز اصلی استفاده می کنند.تاییدیه طرح از ICBO،CISBC و درحال حاضر ICCC اهدا می شود.

مواد ساندویچ پانل

جنس ساندویچ پانل
SIP ها هستند که معمولا از پانل های OSB فشرده در اطراف هسته فوم ساخته شده از پلی استایرن (EPS) پلی استایرن اکسترود شده ویا فوم پلی یورتان سخت ساخته شده است ومواد دیگر را می تواند جایگزین OSB کند مثلOSB استفاده می شود، مانند تخته سه لا آلومینیوم، تخته سه لا برای دیوار زیر درجه پایه ،فولاد ،آلومینیوم،سیمان،وحتی فولاد ضد زنگ، پلاستیک تقویت شده با الیاف ، فیبر سیمان یا تخته سه لا ورق برای پانل، و فیبر کشاورزی مانند کاه گندم، اکسید منزیم برای برخی SIP ها استفاده می شود.
عنصر سوم در SIP جرعه های هزار خار یا اتصال قطعه بین پنل های SIP می باشد.الوار بعدی به طور مرسوم مورد استفاده قرار میگیرد اما پل حرارتی باعث کاهش عایق حرارتی می شود،برای حفظ ارزش های عالی عایق حرارتی نوارباریک تولید کنندگان از عایق چوب الوارنوار باریک کامپوزیت،قفل مکانیکی، پانل هایOSBB متداخل و دیگر روش های خلاقانه استفاده می کنند.با توجه به روش انتخاب شده،مزایای دیگر مانند سطح استخوانی کامل با افزایش قدرت ساختاری ممکن است در دسترس باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shares